Licówki

 

Chcesz, żeby Twoje zęby wyglądały lepiej? Rozwiązaniem mogą być licówki – hit stomatologii estetycznej.

 

Porcelanowe licówki to cienkie, ceramiczne płatki, które nakleja się na przednie powierzchnie zębów. Materiał, z którego zostały wykonane, jest niezwykle trwały, doskonale imituje naturalne szkliwo zębów, a jednocześnie chroni je przed próchnicą i nie poddaje się przebarwieniom.

 

 

 

 

 

Olśniewający efekt

 

Dlatego właśnie licówki stosuje się tak często w stomatologii estetycznej. Dzięki nim można skorygować kształt i kolor zębów, zmienić ich ustawienie, zmniejszyć przerwy, naprawić uszkodzenia czy zniszczenia. Rozwiązanie to jest bezpieczne, nie ingeruje zbyt mocno w strukturę zęba i bardzo długo utrzymuje pozytywny efekt. Licówki sprawią, by Twój uśmiech nabrał dawnego, a być może jeszcze nigdy nie widzianego blasku.

 

Jak wygląda leczenie z wykorzystaniem licówek?

 

Lekarz dentysta przeprowadza badanie zębów i wykonuje lub zleca wykonanie zdjęcia panoramicznego zębów. Po analizie stanu uzębienia można przygotować plan leczenia. Następnie pobierane są wyciski uzębienia, na podstawie których w laboratorium wykonany zostanie model gipsowy służący do wykonania licówek z kompozytu. Licówki kompozytowe zostaną założone pacjentowi tymczasowo, w oczekiwaniu na właściwe płytki ceramiczne. Pozwolą też ocenić spodziewany rezultat leczenia lub, w razie potrzeby, skorygować kształt, długość czy przebieg linii brzegowej zębów zgodnie z oczekiwaniami pacjenta.

 

Przed założeniem licówek zęby zostają delikatnie oszlifowane. Lekarz ponownie pobierze wycisk, tym razem już oszlifowanych zębów. Na podstawie tego modelu zostaną wykonane licówki właściwe, najczęściej porcelanowe. W oczekiwaniu na ich wykonanie pacjent nosi płytki tymczasowe, wykonane z kompozytu. Gotowe licówki porcelanowe mocuje się do powierzchni zęba za pomocą specjalnych cementów światło- i chemoutwardzalnych. Trwałość tego rozwiązania, przy zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej i systematycznych wizyt kontrolnych u stomatologa, to nawet kilkanaście lat.

 

Najważniejsze zalety:

 

– Zmiana kształtu zębów. Dzięki licówkom można skorygować kształt zębów – wydłużyć je, poszerzyć, zlikwidować szpary, zamaskować pęknięcie lub nadłamanie zęba, zatuszować przebarwienia lub nieestetyczne wypełnienie. Ta metoda nie zastąpi leczenia ortodontycznego – nie pomoże w przypadku zębów krzywych i nieprawidłowo osadzonych w łuku.

 

– Wybielanie zębów. Efekty wybielania z zastosowaniem substancji chemicznych są przemijające, a w przypadku licówek – trwałe. Licówki zachowują naturalną barwę i piękny połysk przez długie lata. Nie ulegają przebarwieniom pod wpływem jedzenia, picia czy palenia papierosów. To najlepsza metoda na wybielenie zębów trwale przebarwionych, na przykład wskutek zażywania antybiotyków.

 

– Ochrona zębów przed próchnicą. Licówki są całkowicie odporne na rozwój ubytków próchnicowych. Przez wiele lat chronią przednią powierzchnię zębów przed rozwojem próchnicy.

 

Przeciwwskazania:

 

– parafunkcje zgryzu, a więc zgrzytanie zębami, zaciskanie, czy szkodliwe nawyki (obgryzanie paznokci itp.),
– choroby dziąseł i przyzębia,
– naganna higiena jamy ustnej,
– zbyt krótkie zęby,
– niska jakość szkliwa.

 

Przed założeniem licówki ząb musi być wyleczony z próchnicy. Zalecamy wyleczenie wszystkich zębów, również tych, na które licówki nie będą naklejane. Dzięki temu pacjent będzie mógł cieszyć się nie tylko ładniejszym, ale i w pełni zdrowym uśmiechem.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację!
Dlaczego w AlfaMedPiła?
Doświadczenie

Zatrudniamy tylko najlepszych, doświadczonych lekarzy.

Dowiedz się więcej >
Technologia

Korzystamy z nowoczesnego sprzętu i technologii.

Dowiedz się więcej >
Komfort

Zrobimy wszystko, by każdy zabieg odbył się w komfortowych warunkach, minimalizując ból i nieprzyjemne doznania.

Dowiedz się więcej >
Bez niespodzianek

Uzyskasz od nas pełną informację na temat zabiegu i kosztów, zanim zaczniemy Cię leczyć.

Dowiedz się więcej >