ALFA MED Metamorfozy

Dziś ujawniamy Wam pierwsze kadry z konsultacji zabiegu implantologicznego, pochodzące z programu Metamorfozy, który na antenie TV ASTA będzie emitowany od września. Nasi specjaliści pomagają uczestniczkom, zmienić swoje życie i cieszyć się wspaniałym uśmiechem.

Czytaj dalej!

ALFA MED Efekt domina w stomatologii

Niestety okazuje się, że ludzie nie uzupełniając pojedynczych ubytków, doprowadzają do statystyk obrazujących przeciętnego Polaka, który w wieku 35-44 lat ma zaledwie 21 zębów. Oznacza to, że stracił ich 11. Inne informują, iż całkowity brak uzębienia dotyka aż 25% Polaków powyżej 65 roku życia. Jeszcze inne, że boimy się stomatologa, dlatego nie korzystamy z jego usług. Co zaskakujące – większość w dalszym ciągu sądzi, że brak pojedynczego zęba to problem jedynie estetyczny. Tymczasem utrata nawet jednego zęba może wywołać w jamie ustnej efekt domina.

Czytaj dalej!

ALFA MED Dentysta Roku

Z przyjemnością informujemy, iż lek. dent. Paulina Niwińska-Basińska i lek. dent. Bartosz Basiński – specjaliści z naszej kliniki, zostali nominowani w plebiscycie „Dentysta Roku”, organizowanym przez PortalDentystyczny.pl To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest corocznie w dwóch kategoriach: Dentysta Roku w każdym z 16 województw oraz tytuł ogólnopolski. Liczymy zatem, że poprzecie nasz wspaniały duet swoimi głosami, które są jedynym jurorem w konkursie. A zatem zakochani w uśmiechu, oddajcie swój głos na stronie www.portaldentystyczny.pl/dentysta_roku/glosuj/

 

ALFA MED Alpha Bio Tec

W trosce o bezpieczeństwo i pełne zadowolenie pacjentów, korzystamy w naszej klinice z systemu implatologicznego Alpha Bio Tec, firmy która już ponad dwadzieścia lat specjalizuje się w produkcji innowacyjnych rozwiązań dla stomatologów w 35 krajach na całym świecie. Każdy produkt zanim trafi na rynek jest gruntowanie badany i testowany, co pozwalać zapewnić pacjentom bezpieczeństwo i komfort. Korzystając z naszych usług, o jego skuteczności i najwyższej jakości przekonacie się sami. Uśmiechnij się i podaj dalej pozytywną energię!

 

ALFA MED Zdjęcia pani dr Pauliny

 

Nie samą pracą człowiek żyje, weekendy są doskonałym czasem by spędzić go z rodziną lub realizując ukochana pasję. Tym milej, jeśli towarzyszy nam wspaniały uśmiech, o który dba w naszej klinice m.in. pani doktor… Kto z Państwa wiedział jednak, że jej hobby, to zdjęcia i to bynajmniej nie rentgenowskie jamy ustnej. Zdradzamy więc tajemnicę i prezentujemy klika prac naszej artystki-specjalistki od stomatologii i fotografii. Zakochajcie się w uśmiechu i wypoczywajcie!

 

ALFA MED

Uśmiechnij się! Piękno jest w Tobie

 

Wszechobecny kult zdrowego i pięknego ciała warunkuje stałą potrzebę udoskonalania własnego wyglądu. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Byle tylko zbliżyć się do ideału obowiązującego kanonu mody. Byle tylko podobać się otoczeniu, bliskim, sobie. Okazuje się jednak, że to wcale nie wygląd zewnętrzny, ale pozytywna energia, którą każdy ma w sobie warunkuje powodzenie. 

Według badań największym atrybutem kobiecości okazuje się uśmiech, a męskości czułość oraz wspólnie – pozytywne nastawienie na drugiego człowieka, które stało się wyjątkową cechą wyróżniającą osobę i sprawiającą, że jest dla innych atrakcyjna i pożądana.

Czytaj dalej!

ALFA MED  

Uśmiechnij się kompletnie!

 

Historia implantologii rozpoczyna się już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Archeolodzy odkryli, że starożytni korzystali z kawałków muszli, kwarcu lub bursztynu, w późniejszym etapie z oszlifowanych zębów zwierząt. Implant z pierwszego tysiąclecia naszej ery wykonany był z żelaza poddanego obróbce technicznej i mechanicznej i zadowalająco zintegrował się z kością. Tytanowy materiał pojawił się w latach 60. Nie powodował alergii, nie uczulał, mógł zrosnąć się z ludzką kością bez żadnych skutków ubocznych dla organizmu, pozostając zupełnie neutralny dla organizmu.

Stał się najbardziej skutecznym uzupełnieniem braków zębowych i do tego powszechnie stosowanym. Szacuje się, że implantologia to najmłodsza, a jednocześnie najszybciej rozwijająca się dziedzina stomatologii. W sąsiadujących z nami krajach co roku wszczepia się ponad milion implantów. W Polsce 70 tysięcy, ale liczba cały czas rośnie, głównie dzięki coraz większej świadomości. Braki w uzębieniu to poważny problem nie tylko estetyczny i funkcjonalny, ale również zdrowotny: zniekształcenie twarzy, trudności z wymową, a nawet bóle głowy i kręgosłupa.

Czytaj dalej!

ALFA MED  

Uśmiechnij się szeroko! To prostsze niż myślisz!

 

Żałujemy, że czegoś nie zrobiliśmy i myślimy, że gdybyśmy się na to zdobyli świat wyglądałby inaczej. „Co by było gdyby? Czy gdybym dotrzymał noworocznych postanowień życie osiągnąłbym sukces? Czy gdybym bardziej o siebie zadbał nie byłbym obecnie sam?…” tysiące pytań, setki odpowiedzi. A przecież najważniejsza jest wiara w siebie i swoje możliwości oraz wykorzystanie wszystkich możliwych opcji, aby zrealizować plany. Taką szansą jest również możliwość skredytowania pięknego uśmiechu, który wizualizuje udane życie. Równe, śnieżnobiałe zęby motywują nas do uśmiechania się, a to znowu nakręca nas do działania.

Współczesna stomatologia oferuje wiele rozwiązań. Jednym z nich jest implantologia, która daje możliwość odbudowy braków zębowych i tym samym poprawienia jakości życia. Zatrzymuje również procesy chorobowe, do których może prowadzić niepełna szczęka, a przede wszystkim eliminuje dyskomfort podczas mówienia czy gryzienia występujący przy ruchomych protezach, czy niepełnym uzębieniu.

Czytaj dalej!