korony pełnoceramiczne

Korona protetyczna jest jednym z zabiegów stomatologii estetycznej pozwalającej na trwałą odbudowę zębów zniszczonych bądź osłabionych licznymi plombami. Uzupełnienie to może być mocowane zarówno do implantów jak i do zębów pozwalając odbudować, wzmocnić oraz całkowicie zmienić jego kształt i kolor bądź zrekonstruować jego brak.

 

Jak nowy

 W naszej ofercie dysponujemy koronami pełnoceramicznymi które są jako pierwsze proponowane naszym wymagającym pacjentom. Najlepiej imitują naturalne tkanki zęba i dzięki swoim wysokim walorom estetycznym proponowane są do rekonstrukcji odcinka przedniego zębów tzw. strefy estetycznej. Ich wysoki standard wykonania, dzięki technologii komputerowego projektowania oraz wytwarzania jak i doskonała jakość materiału tlenku cerconu oraz jego wytrzymałość powoduje że obecnie są najlepszymi dostępnymi na rynku uzupełnieniami protetycznymi.

W naszym gabinecie wykonujemy również korony porcelanowe na podbudowie z metalu nieszlachetnego. Ich budowa uniemożliwia uzyskanie tak naturalnego efektu jak w przypadku koron pełnoceramicznych stąd są koronami drugiego rzutu, stosowanymi najczęściej w niewidocznym odcinku bocznym.

Trwałość korony to 10 do 15 lat. Okres ten determinuje nie tylko surowiec, z którego wykonuje się koronę, ale też właściwa higiena jamy ustnej. O korony należy dbać jak o każdy inny ząb, dlatego zalecamy regularne kontrole higienistyczne co pół roku. Usuniemy ewentualne nieprawidłowości (np. osad i kamień) i doradzimy co i jak robić, by cieszyć się koroną tak długo, jak to możliwe.