Mosty stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku brakujących zębów. Stosowane są, gdy w jamie ustnej występuje ubytek kilku zębów. Ich zaletą jest komfort ich użytkowania w porównaniu do tradycyjnych protez wyjmowanych. Składają się z trzech głównych elementów: przęsła, elementów mocujących (filary) i elementów mocujących (wkłady koronowe lub korony). Przęsło odtwarza funkcje i kształt utraconych zębów, a filary mogą być oszlifowanymi sąsiadującymi z brakiem zębami lub implantami. 

Kiedy warto rozważyć mosty na implantach?

Mocowane na implantach mosty są idealnym rozwiązaniem przy kilku brakujących zębach. W przypadku braków otoczonych zdrowymi zębami zwykły most protetyczny może być stosowany. Jednakże, przy większej liczbie braków obok siebie, tradycyjne rozwiązania mogą okazać się niewystarczające. Oszlifowanie zębów dla mostu protetycznego może osłabić ich strukturę. Tutaj wchodzą do gry mosty na implantach, umożliwiające uzupełnienie nawet kilku brakujących zębów obok siebie. Zapewniają one stabilność i naturalny wygląd zębów, przywracając pełną funkcjonalność jamie ustnej.

Zalety mostów na implantach

Mosty na implantach to nie tylko trwałe i efektywne rozwiązanie, ale także estetyczne. Ich wysoka jakość i wytrzymałość sprawiają, że służą przez wiele lat, nie narażając się na złamania czy pęknięcia. Na przykład mosty cyrkonowe, dzięki transformacji wzmacniającej, są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

Rodzaje mostów na implantach

Obecnie dostępne są różne rodzaje mostów na implantach, między innymi:

  • Mosty porcelanowe na cyrkonie,
  • Mosty porcelanowe na ceramice,
  • Mosty pełnoceramiczne,
  • Mosty mieszane bezniklowe,
  • Mosty porcelanowe na złocie.

Mosty na implantach są innowacyjnym rozwiązaniem, przywracającym pełną funkcjonalność jamy ustnej. Wybór odpowiedniego rodzaju mostu i odpowiedniej jakości materiału jest kluczowy dla uzyskania trwałego i estetycznego uzupełnienia protetycznego. Warto podjąć starania w znalezieniu doświadczonego specjalisty i kierować się zarówno walorami estetycznymi, jak i funkcjonalnymi w procesie podejmowania decyzji o wyborze mostów na implantach.