Czym są biostymulatory tkankowe?
Jędrna skóra wygląda młodo i zdrowo, dlatego nic dziwnego, że każdy chciałby utrzymać ją jak najdłużej. Istnieje sporo metod pozwalających na poprawienie jędrności i nawilżenia skóry, część z nich daje lepsze efekty niż pozostałe. Jednak, aby uzyskać te najlepsze, warto pamiętać nie tylko o pielęgnacji i zabiegach na skórę, ale również zadbać o nią od wewnątrz. Jak to zrobić? Poprzez prawidłowe odżywianie i nawadnianie organizmu, a także aktywność fizyczną. Dowiedz się, jak cieszyć się jędrną skórą przez wiele lat.
Dlaczego skóra z wiekiem traci jędrność?
Jędrność naszej skóry zależy w głównej mierze od tworzących ją składników, jakimi są elastyna i kolagen. Te białka wytwarzane są w sposób naturalny w organizmie człowieka, jednak po ukończeniu 25. roku życia ich poziom zaczyna w znacznym stopniu spadać, a proces produkcji nowych struktur spowalnia. Proces ten jest w zasadzie nieunikniony, a największy wpływ mają na niego zmiany hormonalne powstałe w dorosłym organizmie człowieka. Następstwem takiego stanu rzeczy są pojawiające się zmarszczki, wiotczenie skóry czy utrata jej nawilżenia. Warto jednak pamiętać, że nowoczesne technologie w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją i zdrowym stylem życia mogą skutkować spowolnieniem tych procesów.
Codzienna pielęgnacja skóry i zdrowy tryb życia
Promieniowanie UV, złe nawyki żywieniowe, dym tytoniowy czy niedobór snu – to wszystko ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, a także jędrność skóry. Poza zdrowym trybem życia warto stosować produkty do codziennej pielęgnacji bogate w takie składniki jak:
- kolagen,
- witaminy z grupy A, C i E,
- kwas hialuronowy,
- selen,
- białko struktury.
Biostymulatory tkankowe
Nowoczesna medycyna estetyczna udostępnia szereg nieinwazyjnych lub małoinwazyjnych zabiegów, które mogą pomóc w przywróceniu lub utrzymaniu jędrności skóry. Wśród nich wymienić można te z wykorzystaniem biostymulatorów tkankowych, takich jak aminokwasy czy kwas hialuronowy oraz kwas bursztynowy. Każdy z nich działa w inny sposób, dzięki czemu metodę dobrać można do potrzeb określonej skóry.