Higiena jamy ustnej kilka dni po zabiegu wybielania

Przez kilka dni po zabiegu wybielania zębów należy przestrzegać tak zwaną dietę białą, czyli spożywamy posiłki oraz napoje, które mają jak najmniej intensywny kolor, między innymi:

  • białe pieczywo, makarony, ryż,
  • warzywa o jasnej barwie (np. pietruszka, biała kapusta, ziemniaki, biała fasola),
  • owoce (banan, jabłko bez skórki),
  • produkty mleczne (kefir, jogurt, mleko),
  • białe mięso (kurczak, indyk lub ryby),
  • woda niegazowana.

Na czas około 3 dni warto wstrzymać się od palenia tytoniu.

Zalecenia w późniejszym okresie po wybielaniu zębów

Po zabiegu wybielania w ramach higieny zaleca się stosowanie past do zębów i innych preparatów, które zawierają zwiększoną ilość fluoru, pomagający w remineralizacji szkliwa zębów.

Warto także stosować pastę wybielającą przy każdym szczotkowaniu zębów. Dzięki temu wydłużymy efekt śnieżnobiałego uśmiechu.

Po około pół roku od wybielania należy poddać się zabiegom gabinetowego usuwania kamienia nazębnego, a także oczyszczania i piaskowania zębów. Zabiegi te należy powtarzać przynajmniej co 6 miesięcy.

Profesjonalne wybielanie zębów w Alfamed Piła wybielanie żelem Nite White, które można wykonać samodzielnie w domu. Nasz protetyk przygotowuje indywidualne, dopasowane nakładki (na podstawie odlewu szczęki pacjenta). Pacjent aplikuje na nakładki specjalny żel, a następnie umieszcza ten zestaw na zębach. 

W naszych gabinetach stosujemy również formę wybielania wewnątrz zębowego w przypadku przebarwień powstałych po leczeniu kanałowym. Stomatolog wymienia poprzednie wypełnienie kanału na nowy materiał, a następnie do oczyszczonej komory zęba wprowadza preparat Opalescence Endo. Zabieg kończy się zamknięciem zęba tymczasowym cementem, który jest usuwany po osiągnięciu pożądanych efektów wybielania.