Leczenie kanałowe

 

Wiele długich i bolesnych wizyt, aby wyleczyć jeden ząb. Taki scenariusz jawi się większości pacjentów na myśli o leczeniu kanałowym. Na szczęście wyobrażenia te nie mają dziś wiele wspólnego z rzeczywistością. Wprawdzie zdarzają się przypadki, w których zalecamy dwie do trzech wizyt, jednak dzięki nowoczesnym technologiom pełne leczenie endodontyczne (tak fachowo określamy leczenie kanałowe) może się odbyć bez bólu nawet na jednym zabiegu!

 

Bez bólu w jeden dzień

 

Jednodniowe leczenie jest możliwe dzięki zastosowaniu radiowizjografii Sirona i mikroskopu endodontycznego. Po rozpoznaniu, usuwamy z kanałów korzeniowych bakterie oraz martwą tkankę, następnie szczelnie wypełniamy i sprawdzamy precyzję wykonania zdjęciami RTG.

 

Dlaczego czasami doradzamy więcej niż jedną wizytę? Nasza rekomendacja jest skutkiem dokładnego rozpoznania typu i rozległości stanu zapalnego zęba (a ściślej miazgi wypełniającej komorę i kanały korzeniowe, popularnie zwanej przez pacjentów nerwem). Jeśli stan ów stwarza jakiekolwiek ryzyko dla perfekcyjnej terapii na jednej wizycie, proponujemy nieco dłuższy plan leczenia.

 

Leczenie kanałowe to ekonomiczny i sprawdzony sposób wyleczenia zęba, którego inną metodą nie da się uratować przed usunięciem. Warto więc zapomnieć nieprzyjemne opowieści o katuszach na fotelu. Dzięki naszej terapii endodontycznej możesz się cieszyć swoim zębem jeszcze wiele lat.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację!
Dlaczego w AlfaMedPiła?
Doświadczenie

Zatrudniamy tylko najlepszych, doświadczonych lekarzy.

Dowiedz się więcej >
Technologia

Korzystamy z nowoczesnego sprzętu i technologii.

Dowiedz się więcej >
Komfort

Zrobimy wszystko, by każdy zabieg odbył się w komfortowych warunkach, minimalizując ból i nieprzyjemne doznania.

Dowiedz się więcej >
Bez niespodzianek

Uzyskasz od nas pełną informację na temat zabiegu i kosztów, zanim zaczniemy Cię leczyć.

Dowiedz się więcej >