Przerwy między zębami

 

Przerwy między zębami mogą irytować i być źródłem niepotrzebnych kompleksów. Czasem też oznaczają poważne kłopoty zdrowotne i mogą doprowadzić do problemów z mową, wad zgryzu i chorób przyzębia. Mowa o diastemie – przestrzeni między zębami, którą nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych, warto na trwale wyeliminować.

 

Co to jest diastema?

 

Jak już wyjaśniono powyżej, diastemą nazywa się przerwę między zębami siecznymi przyśrodkowymi – powszechniej znanymi jako górne jedynki. Nie jest to jednak nic nadzwyczajnego, o ile przestrzeń ta nie wynosi więcej niż 2 mm. W przeciwnym razie może być przyczyną pojawienia się wad mowy lub zgryzu, a w przyszłości doprowadzić do innych zmian, wówczas już chorobowych, w okolicy przyzębia oraz dziąseł. Specjaliści uznają ją za zaburzenie położenia zębów wymagające naprawy zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Z reguły zaleca się w tym przypadku stosowanie aparatów korekcyjnych, ale istnieją również inne sposoby na zamknięcie przestrzeni między przednimi jedynkami.

 

Skąd się biorą przerwy między zębami?

 

Przyczyn diastemy istnieje kilka. Przerwa między zębami może być wynikiem tzw. przerostu wędzidełka wargi górnej (wówczas mówimy o odmianie prawdziwej), a także braku siekaczy bocznych lub ich zbyt małymi rozmiarami (zaburzenie rzekome). Miewa także miejsce podczas wyrzynania zębów u dzieci między 7. a 9. rokiem życia (jest to zmiana natury fizjologicznej, której nie należy się obawiać). Bywa, że zęby są zbyt małe, aby wypełnić cały łuk zębowy, co może mieć podłoże genetyczne. Diastema bywa również wynikiem choroby przyzębia, a także wiąże się z urazem zgryzowym. Nie ma również jednej odsłony tego zjawiska. Stomatolodzy wyróżniają odmianę zbieżną, rozbieżną oraz równoległą.

 

Mamy ogromne doświadczenie w przywracaniu prawidłowego ułożenia zębów zarówno u dzieci jak i dorosłych. W zależności od wieku i Twoich potrzeb zaproponujemy najlepsze rozwiązanie, które zapewni prawidłowe ustawienie zębów w łukach zębowych.

Licówki

Nowoczesne porcelanowe nakładki na zęby odmienią wygląd Twoich zębów. Licówki mają formę ceramicznych płatków, które przytwierdza się do zębów, aby w ten sposób wyeliminować obecność diastemy. Metoda ta jest stosowana, gdy zęby nie są nadmiernie wychylone do przodu.

Czytaj więcej o licówkach >

Korony

Pozwalają odbudować i wzmocnić zniszczony ząb poprzez nałożenie na niego porcelanowego uzupełnienia protetycznego. Mogą zostać przytwierdzone zarówno do implantów, jak i zębów, usuwając w ten sposób przerwę między zębami. Proponujemy korony pełnoceramiczne lub porcelanowe na metalu.

Czytaj więcej o koronach >

Aparaty korekcyjne

Oferujemy cztery typy aparatów stałych i ruchomych – od klasycznego aparatu metalowego, po najnowocześniejsze rozwiązania samoregulujące. Stosowane są w przypadku diastemy zbieżnej (aparat stały) oraz rozbieżnej (aparat ruchomy). Właściwie dobrany nie tylko wyprostuje zęby, ale także zamknie przerwę między nimi.

Nie czekaj! Rozwiąż swój problem z AlfaMedPiła
Dlaczego w AlfaMedPiła?
Doświadczenie

Zatrudniamy tylko najlepszych, doświadczonych lekarzy.

Dowiedz się więcej >
Technologia

Korzystamy z nowoczesnego sprzętu i technologii.

Dowiedz się więcej >
Komfort

Zrobimy wszystko, by każdy zabieg odbył się w komfortowych warunkach, minimalizując ból i nieprzyjemne doznania.

Dowiedz się więcej >
Bez niespodzianek

Uzyskasz od nas pełną informację na temat zabiegu i kosztów, zanim zaczniemy Cię leczyć.

Dowiedz się więcej >