10 maj ALFA MED Efekt domina w stomatologii

ALFA MED

Efekt domina w stomatologii

Niestety okazuje się, że ludzie nie uzupełniając pojedynczych ubytków, doprowadzają do statystyk obrazujących przeciętnego Polaka, który w wieku 35-44 lat ma zaledwie 21 zębów. Oznacza to, że stracił ich 11. Inne informują, iż całkowity brak uzębienia dotyka aż 25% Polaków powyżej 65 roku życia. Jeszcze inne, że boimy się stomatologa, dlatego nie korzystamy z jego usług. Co zaskakujące – większość w dalszym ciągu sądzi, że brak pojedynczego zęba to problem jedynie estetyczny. Tymczasem utrata nawet jednego zęba może wywołać w jamie ustnej efekt domina.

Brakujące miejsca po zębach mogą stwarzać wiele problemów. Statystyki medyczne wykazują, iż utrata jednego zęba powoduje utratę kolejnego w przeciągu pięciu następnych lat. Dodatkowo mogą pojawiać się diastemy. Górne trzonowce, które nie mają oparcia na dolnych, przeciwstawnych zębach wysuwają się ze swoich zębodołów, co może doprowadzić do ich rozchwiania. Również zęby, które obok mają puste miejsce zaczynają się przechylać w bok, co w konsekwencji może prowadzić do utraty kolejnego zęba. Metod dbania o piękny uśmiech i pełne, zdrowe uzębienie jest bardzo wiele. W tym materiale zajmiemy się tematem implantów.

Cena zabiegu jest dosyć wysoka, ale opłacalna, ponieważ jest to inwestycja na lata. Wskaźnik powodzenia zabiegów jest bardzo wysoki. Pozytywna integracja z tkanką kostną po 3 latach utrzymuje się w 98%. Przy prawidłowej higienie po 10 latach 95% implantów tkwi mocno w kości. W naszej klinice Implantologii i Stomatologii Estetycznej AlfaMed oferujemy możliwość rozłożenia tego kosztu na raty, co może pomóc Państwu w podjęciu decyzji. Przebieg zabiegu jest dwuetapowy. Najpierw nawiercany jest otwór w kości, a następnie wkręca się wszczep i zamyka pole operacyjne. W ciągu następnych 8 – 12 tygodni wszczep przyjmuje się. Następuje zrośnięcie się wszczepu z kością. To właśnie ten etap gwarantuje nam długoletnie utrzymanie implantu. Po wytworzeniu tak solidnego oparcia możemy zacząć drugi etap – wyłonienie implantu i założenie śruby gojącej, a po 2 tygodniach pobranie wycisków i odbudowę brakujących zębów

Implanty nie tylko korzystnie wpływają na zdrowie jamy ustnej. Mają również znaczenie estetyczne, tak ważne dla naszej pewności siebie. Widoczny ubytek powoduje większą nieśmiałość. Osoba zaczyna zamykać się na społeczeństwo czując się bezpiecznie. Zdrowe zęby umożliwiają właściwe przeżuwanie, poprawne i zrozumiałe wysławianie się, powalają szeroko się uśmiechać i dają poczucie komfortu. Proteza, która może stanowić zastępstwo dla implantów powoduje większy dyskomfort. Pacjenci obawiają się, że proteza wypadnie im w najmniej oczekiwanym momencie.

Nowa praca, miłość, znalezienie szczęścia. Wszystko to możemy zyskać wraz z podniesieniem pewności siebie. Jeśli brakuje Ci tego ze względu na ubytki i wstydzisz się swojego uśmiechu nie ma na co czekać. Zapraszamy do Naszej Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej AlfaMed w Pile, przy ulicy Kolbego 19, dla odzyskania komfortu psychicznego, a przede wszystkim fizycznego naprawdę warto.